Schody se zapuštěnou lištou

Realizace obkladu schodiště se zapuštěnou lištou do zdi. Obložení stupně a podstupně dřevěnou podlahou s povrchovou úpravou dub bělený.

Realizace dřevěného obkladu schodiště v rodinném domku. Zajímavostí je atipycké soklování zapuštěné do zdi. Při soklování tímto způsobem je nutná stavební příprava, jak je vidět na ukázkách. Pokud má někdo zájem o podobnou realizaci obkladu schodiště se zapuštěným soklem, můžete nás kontaktovat, hlavně včas ideálně ve fázi projektu, popřípadě na začátku stavby pro upřesnění přesahu omítky pro zapuštění soklu.

Schodiště je řešené obložením stupně a podstupně bez nosu. Způsob obložení bez nosu je dnes častý požadavek, vzhled schodiště je designově čistý a moderní.

Zákazníkům také zajišťujeme možnost nasvícení schodiště LED osvětlením. Způsob realizace je většinou boční do zdi, kde se může nasvítit každý schod, nebo každý druhý až třetí schod. Lze použít pohybové čidlo, které spíná světlo na každém stupni zvlášť, takže se rosvěci postupně při pohybu po schodišti, nebo se rozsvítí celé schody po několik minut. Takové řešení za použití čidla je výhodné, protože šetří energii!

Další způsob je podsvícení při obkladu schodiště  kde má stupnice nos, aplikují se většinou LED pásky, které jsou zapuštěné ve stupnici pod nosem.

Spotřeba se pohybuje od 5W na každý schod. Záleží na typu LED světla. Nabízíme široký sortiment s různou svítivostí. Od studené bílé až po teplou bílou s různou intenzitou světla.

Pokud máte zájem, domluvte si schůzku na naší vzorkovně, kde vám předvedeme různé způsoby osvětlení.

Je vhodné si upřesnit nasvětlení schodiště opět ve fázi projektu, nebo na začátku stavby. Další informace ohledně nasvícení schodů zveřejníme v dalším článku. Pokud vás tyto informace zajímají, můžete se přihlásit k odběru článků. Jednou týdně budeme zveřejňovat nové články o bydlení, podlahách a schodech.

Obložené schodiště bez soklů kde je vidět příprava na zapuštěné sokly

Dokončené schodiště

Popis zakázky

Realizace obkladu schodiště bez nosu se zapuštěným soklem do zdi.

  • Obložení schodiště dub bělený
  • Způsob soklování do zdi
  • Provedení schodiště bez nosu
  • Obklad stupně a podstupně
  • Montáž 4 dny
Dřevěné obložení schodiště Dub bělený

Vzorkovna: InDecor CZ, IČ: 25210766, Čtyřkoly 93, 257 22 Čerčany

+420 777 225 511

schody@oblozeni-schodiste.cz